Yeni Microsoft Office 365 Paketi

office365Office yazılımları, yani microsoft word, excel vs Microsoft firmasının en başta gelen gelir kaynaklarından biri. Fakat elbette microsoftun office yazılımlarının şu anki fiyatları küçük çaplı işletmeler için özellikle de bireysel kullanıcılar açısından pek cazip değil.  Fiyatlar pahalı gelmekte dolayısı ile ya kullanım az olmakta yada orijinal yazılımlar kullanılmamakta.  Microsoft tüm bu ve benzeri sebepleri göz önünde bulundurarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına daha ucuz Microsoft Office 365 paketini hazırladığını resmi açıklamayla duyurdu.

Genel olarak 3,5 milyon kullanıcı seviyesine ulaşmış olan Office 365’in bu yeni ve cazip paketi özellikle bireysel ev kullanıcılarını yönelik olarak hazırlandı. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre yeni paket aylık 7 dolar, yıllık ise 70 dolar olarak belirlendi.

Bireysel kullanıcılar için hazırlanan office 365 paketi sadece 2 farklı cihazda kullanılabilir olacak. Microsoft Office 365 paketlerinden biri öğrencilere özel. Bu ürün sadece öğrencilerin kullanımı için hazırlandı.  Diğer paket ise 5 kullanıcıya kadar hak tanıyor.  Öğrencilere özel office 365 paketi 4 yıl için 80 dolar. Dahası sadece iki farklı cihaza kurulabilmekte.  5 kullanıcı özellikli paketin ücretsi ise bir yıllık 99 dolar.

70 dolar ücret belirlenen ikinci Office 365 paketi de yine iki farklı cihaza kadar kurulabilme özelliğinde. Ancak bu defa cihaz ayrımı ekran özelliklerine göre yapılıyor.  Bu durumda kullanıcılar Office 365’i tek bir PC (bilgisayar) yada Mac ile beraber bir de tabletlerde kurup kullanabiliyor.  Aynı anda hepsinde birden kullanmak yasak.

Şimdilik Microsoft’un açıkladığı yeni Office 365 paketlerinin kullanıcılar açısından değeri ve kullanırlık seviyesi detaylı olarak belli olmadı. Yeni office 365 paketi ile önceki arasında çok fazla bir ücret farkı yok. İlerleyen günlerde çok tercih edilip edilmediği daha net anlaşılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*