Yandex’ten Kendi Alan Adınıza Mail Almak | Ogreniyoruz.Org

Yandex’ten Kendi Alan Adınıza Mail Almak

Yandex’ten Kendi Alam Adımıza Mail Hesabı Açmayı Öğreniyoruz.

.

Yandex’in sunduğuYandex.Mail hizmeti kurumsal veya kişisel alan adınıza özel e-posta adresi almanıza olanak sunuyor. Yandex’in tamamen ücretsiz sunduğu bu hizmetin kullanımı çok kolay.  Öncelikli olarak Yandex’te hesabınız varsa giriş yapmalısınız. Bir Yandex hesabınız yoksa Yandex anasayfasından üyelik işlemlerinizi yapabilirsiniz.

.

Daha sonra aşağıdaki adımları izleyip kurumsal mailinizi Yandex’ten alabilirsiniz.

.

1.https://kurum.yandex.com.tr/domains_add adresinden Yandex Kurumsal Mail sayfasını açın.“websiteniz.com” yazan kutucuğa kendinize ait domain adını yazın br “Alan adı ekle” butonuna tıklayın.

.

yandex

.

Yukarıdaki gibi domain adınızı yazıp tıkladıktan sonra gerekli ayarları tarif eden sayfa açılacak.  Belirttiğiniz alan adınızın size ait olduğunu Yandex’e belgelemeniz gerekiyor.  Bunun için gerekli yöntemleri Yandex sizin için kısa anlatımlarla belirtiyor.

.

2. Yandex Alan Adınızı Doğrulama

.

Bunlardan ilki Yandex’in sizin için hazırladığı özel HTML dosyasını hosting servisinizde bulunan alana yüklemek. İkincisi alan adınıza bağlı olan ve Yandex’in belirteceği alt alan adı için CNAME kaydını mail.yandex.com.tr olarak ayarlamak. Üçüncü yöntem ise alan adınızın iletişim e-posta bilgileri için ayrılan kısmını yine Yandex’in size belirteceği özel kodla doldurmanız. Bu işlemlerden bir tanesini gerçekleştirmek doğrulamanın tamamlanması için yeterli oluyor.

.

3. MX Kaydı Değişikliği

Daha sonra aşağıdaki paramemetreleri içeren bir MX kayıtları değişikliği gerçekleştirmelisiniz.

• Alt alan adı — @
• Kayıt tipi — MX
• Veriler — mx.yandex.net.
• Öncelik — 10

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra yeniden Yandex kurumsal sayfasına gelerek alan adınızı “Alan adı ekle” butonunu kullanarak eklediğinizde aşağıda görebileceğiniz gibi alan adınıza “E-posta hesabı ekle” menüsü gelecek ve bundan sonra dilediğiniz kadar Yandex servisleriyle sağlanan ancak kendi alan adınızı içeren e-posta adresi oluşturabileceksiniz.

.

Share This:

Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazıyı okuyun:
PDF Signer Teknolojisi

E - Güven Elektronik Bilgi Güvenliği A.Ş. 'nin Masaüstü PDF İmzalama Çözümü olan PDF Signer 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu gereğince, PDF formatındaki...

Kapat