Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir | Ogreniyoruz.Org

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

su-kacagi-nasil-tespit-edilir

Su kaçağı tespiti gelişen teknoloji ile birlikte kırıp dökme işlemlerini geride bırakarak, modern bir şekilde sunulan hizmetlere dönüşmüş ve su kaçağı gibi korkulan sorunların basit şekillerde üstesinden gelinmesine olanak sağlamıştır.

Su kaçağı tespitlerinde kullanılan cihazlar, akustik, kameralı ve termal cihazlar olarak gösterilebilir. Bu cihazların tamamı ile yapılan su kaçağı tespiti işlemlerine cihazla su kaçağı tespiti adı verilir. Bu cihazların her su kaçağında aynı anda kullanılması söz konusu değildir. Burada belirleyici olan faktör su kaçağının ne şekilde ve nerede meydana geldiğidir. Örneğin kirli gider borusu üzerinde meydana gelen bir su kaçağı, kameralı cihazlar ve robotlar sayesinde tespit edilebilirken, bahçe sulama sistemlerinde olası bir su kaçağının aranma işlemi akustik cihazlarla daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Eğer su kaçağı görünmeyen bir yüzeyde meydana gelmişse; örneğin küvet altı veya eski binalarda duvar arkalarından geçen tesisatlar üzerinde bir su kaçağı tespiti işlemi yapılacaksa burada termal cihazların kullanımı daha uygun olacaktır.

Kameralı cihazlar ile yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde boruların içi görüntülenir ve kaçağın yeri tespit edilir. Akustik cihazlarda ise ses dalgalarının farklılıkları esas alınarak su kaçağı tespiti işlemi gerçekleştirilir. Bu cihazlar düşük frekanslardaki ses dalgalarını algılayabilir ve seslerin birbirine karışmasını önleyen sistemler ile donatılmıştır. Bu sayede kameralı cihazların etkisiz kaldığı bölgelerde meydana gelen su kaçakları akustik yöntemler ile yapılabilmektedir. Termal yöntemlerde ise ısı farklarından yararlanılarak su kaçağı tespiti işlemleri gerçekleştirilmektedir. Özellikle sıcak su tesisatlarında ve ıslak bölgelerdeki su sızıntılarının tespitinde etkili bir yöntem olan termal cihazlar ile su kaçağı tespiti işlemleri başarılı sonuçlar vermektedir.

Bu cihazlar ile yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde evlerinizde yahut işyerlerinizde herhangi bir kırma işlemi söz konusu değildir. Sorunun yeri yukarıda anlatmış olduğumu şekilde belirlenerek, uzman kişiler tarafından noktasal müdahaleler ile giderilir ve su kaçağı sorunlarına kalıcı çözümler sağlanır. Su kaçağı tespiti işlemlerinde bizlere ulaşarak, uzman personellerimiz ve teknolojik ekipmanlarımız ile su kaçağı sorunlarınıza kalıcı çözümler bulabilirsiniz.

Kaynak : http://www.sukacaginasilbulunur.com

turuncucizgi

Share This:

Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazıyı okuyun:
Trustrank Nedir?

Günümüzde sık sık gündeme gelen trustrank kavramı  sizinde zihninizi meşgul etmeye başladıysa artık detaylı olarak öğrenme vaktiniz gelmiş demektir.  Peki...

Kapat