Microsoft Lumia 550’nin Özellikleri

microsoft-lumia-550-ozellikleri
Esasen Microsoft Lumia 550 için tanıtım tarihi Microsoft tarafından 6 Ekim olarak belirlenmişti. Fakat bu tarih henüz gelmeden bu yeni teknolojik ürün Microsoft Lumia 550 hakkında bilgiler tarafımıza değişik kaynaklardan gelmeye devam ediyor. Aşağıdaki resim Rusya’nın One Tile adlı teknoloji sitesinden alınma. Bu resmin Microsoft Lumia 550’ye ait olduğu söyleniyor. Resme dikkat ederseniz yakın zamanda kullanıcıların hizmetinde olacak bu teknolojik akıllı telefonun ilk göze çarpan özelliği mavi renk hakimliği. Resim itibariyle kendisinden önceki modelleriyle benzer görünsede içeriğinde bir çok özelliği barındırıyor olabilir.

Microsoft Lumia 550 Teknik Özellikleri

Yukarıda paylaştığımız resme dikkatli baktığınız takdirde Microsoft Lumia 550‘nin ön saü tarafında bir kamera var. Selfie fotoğrafları çekmek için oldukça elverişli görünen bu yapı Lumia 550’nin selfie severleri bir hayli sevindireceğini gösteriyor. 4.7 inç ekran boyutunda olduğunu öğrendiğimiz Lumia 550’nin ekran çözünürlüğü ise 720p Bu teknolojik telefonun ana merkezinde Qualcomm Snapdragon 210 yer alıyor. Dört çekirdekli olan işlemcisi 1.1 GHz frekansında çalışıyor.  İşlemcinin hemen yanında yer alan depolama kapasitesi ise 8 GB olarak belirlenmiş.  Dahası microSD kart slotu da Microsoft Lumia 550’de es geçilmemiş.

Akıllı Telefon Piyayasına yepyeni bir renk katıp kullanıcılarına farklı bir deneyim sunacak olan teknolojik telefon Microsoft Lumia 550’nin özellikleri elbette bunlarla sınırlı değil. Farklı kaynaklardan aldığımız sızıntı bilgilere göre diğer özellikleri şöyle;

Microsoft Lumia 550 Teknik Özellikleri

 • Telefon ana belleği 1 GB
 • 5 inç HD; “1280×720” ekran çözünürlüğü belirlenmiş. (AMOLED ekran)
 • Dört çekirdekli işlemciye sahip Qualcomm Snapdragon yongaseti kullanılıyor.
 • Telefon ekranı olası darbelere ve çizilmelere karşı daha üst seviyede koruma sağlamak için Gorilla Glass 3 cam ile kaplanmış.
 • Telefonun dahili depolama alanı 8 GB.
 • 8 GB lık dahili depolama alanı micro SD kart desteği ile artırılabilecek
 • Telefonun arkasında 5 megapiksel LED flaş mevcut
 • Telefon ön kamerası 2 megapiksel
 • Telefon polikarbon bir gövdeden oluşuyor
 • Telefonda 4G LTE desteği mevcut.
 • Telefon siyah ve beyaz renk seçenekleri ile kullanıma sunuluyor.

Microsoft Lumia 550’nin Türkiye Satış Fiyatı

Microsoft Lumia 550’nin Türkiye satış fiyatı tahmini olarak 100 dolar civarında olması bekleniyor. En azından alınan sızıntı bilgiler bu yönde. Bu gün itibariyle 3.014 olan dolar kurundan hesapladığımızda Türk parası olarak fiyatı 301 TL görünen cihazın satışa sunulduğu takdirde uygun fiyat ve performans açısından tercih sebebi olacağını tahmin edebiliyoruz.

turuncucizgi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*