Metin2’nin önemli bilgileri nedir?

1-) Arkadaşlar 30- 30 + party sınırlarıdır bunlar şöyle açıklayım siz 60 lwl siniz ve 30 lwl den düşük birini partye alamassınız aynı loncada olsanız bile bunu yüksek lwl li birininin sizi kasmasını engellemek için yapmışlar fakat bununda bir çözümü var zaten düşünerekte bulabilirsiniz size gerekli olan bide örn 40 lwl char niye 40 lwl çünkü 30 + sı 70 oluyor ve 60 lwl i partisine rahat alabiliyor aynı zamanda 10 dan yüksek charlarıda işte 2 nizi partye alınca party bozulmadan o kasılcak 60 ve 30 dan düşük kasılacak yere gidiyosunuz ve kasmaya başlıyorsunuz partyi kuran 40 lwl lik eleman oyundan çıksada sorun olmaz party olduğu gibi kalır  

Ufak bir bilgi olsun diye söyleyim biliyorsunuzki bilgisayarınızın kaldırdığı kadar metin2 açabiliyorsunuz  


2-)
Madenler.
Elmas Damarı
Fosil Tahta Damarı
Bakır Damarı
Gümüş Damarı
Altın Damarı
Yeşim Damarı
Abonoz Damarı
Midye Yığını
Beyaz Altın Damarı
Kristal Damarı
Ametist Damarı
Cennetin Gözyaşı Damarı

Yukarıda sıraladığımız madenleri 2nci köyde bulunan Deokbae’den 80.000 yang karşılığında alacağınız bir kazma ile herhangi bir yerde çıkan madenleri kazıp biriktirebilir, yüksek level bir Lonca’nın maden ocağında işleyip maden haline getirebilirsiniz.
Örnek Olarak Elmas damarından çıkardığımız madeni eğer Elmas İşleyici’den işlerseniz %60 şansla işlersiniz eğer diğer İşleyicilerden işlerseniz %30 şans ile işleyebilirsiniz. Buna görede sizden istiyeceği yang miktarı değişebilir ve ayrıca ruh taşı isteyecektir ve bunlar bildiğimiz silahlara ve zirhlara eklenen taşlardır.
Bizim itemlere eklediğimiz bu taşlar ne işimize yariyor. Örnek Olarak Abonoz Küpe Seviyesine göre hp ve güç verir. Biz abonoz küpeye 1 delik ler ve 1 İşlenmiş abonoz eklersek +hp ve +güç vericektir. Eğer 3 Delik deler ve 3 Taş eklersek daha fazla hp ve daha fazla güç eklenmiş olacaktır. İşlenmiş madenler eklendiğinde sürelidir ve süresi dolduğunda silinir ama delikler 1 kere delindikten sonra silinmez.
Elmas işlerken ruh taşı istemez. Kolye, küpe ve bileziklere delik açmak için kullanılır ayrıca her zamanki gibi bundada delik açabilme şansı, deliğe maden ekleyebilme şansı vardır.
Aşağıda işlenmiş madenlerin listesini ve hangi itemlere ekleyeceğimizin bir tablosu yer almaktadır.

İşlenmiş Madenler / Takılabilecek İtemler
Elmas – İtemlere delik delmek için gerekli
Fosil – Tahta Kolye – Tahta Küpe – Tahta Bilezik
Bakır – Bakır Kolye – Bakır Küpe – Bakır Bilezik
Gümüş – Gümüş Kolye – Gümüş Küpe – Gümüş Bilezik
Altın – Altın Kolye – Altın Küpe – Altın Bilezik
Yeşim – Yeşimtaşı Kolye – Yeşimtaşı Küpe – Yeşimtaşı Bilezik
Abonoz – Abonoz Kolye – Abonoz Küpe – Abonoz Bilezik
Midye – İnci Kolye – İnci Bilezik – İnci Küpe
Beyaz Altın – Beyaz Altın Kolye – Beyaz Altın Küpe – Beyaz Altın Bilezik
Kristal – Kristal Kolye – Kristal Küpe – Kristal Bilezik
Ametist – Ametist Kolye – Ametist Küpe – Ametist Bilezik
Cennetin Gözü – Cennetin Gözü Kolye – Cennetin Gözü Küpe – Cennetin Gözü Bilezik


3-)
Ceza Sistemi

1.İsimlendirme

Uygunsuz Karakter İsmi : (İlgili hesap süresiz kapatilir) GM isimlerini taklit etme:(Tüm hesaplar süresiz kapatilir.)

Uygunsuz Dükkan İsimleri:

1.ihlal 1 gün ban
2.İhlal 3 gün ban
3.ihlal 5 gün ban
4.ihlal 7 gün ban
5.ihlal Süresiz ban

*Küfür icerikli dükkan adlari 3.ncü maddedeki yaptirimlara tabidir.

*Oyuncu karakter adlari benzeri karakter adlari yaratarak oyuncularin hesap bilgilerini elde etme, itemlerini calma tesebbüsünde bulunulmasi halinde, eylemi gerceklestirenin tüm hesaplari kapatilir.

2.Davranış

Yeni Başlayanları Rahatsız Etme

1 gün ban

Yasaklanan Eşyaların Satılması

1.İhlal 3 gün ban
2.İhlal 7 gün ban
3.İhlal Süresiz ban

Karşı Cins Oyun Karakterlerine Yapılan Oyun İçi Taciz Eylemleri : 1 gün – 6 ay arası hesap kapatma.

3.Oyun İçerisinde Genel/Özel Sohbet

Türkçe haricinde dillerin kullanılması

1 gün ban

Sohbette yada herhangi bir alanda küfür/hakaret:

1.Kademe (Hafif hakaret/hakaret)

1.İhlal 1 gün ban
2.İhlal 3 gün ban
3.İhlal 5 gün ban
4.ihlal 7 gün ban
5. ihlal Süresiz

2.Kademe (Küfür/Agır Küfür)

1.İhlal 3 gün ban
2.İhlal 5 gün ban
3.İhlal 7 gün ban
4.ihlal süresiz ban

3. Kademe (Aile Degerlerine Küfür – Cinsel Taciz)

Süresiz Ban

4. Kademe (Takim Üyelerine ve Kutsal Degerlere Hakaret/Küfür / Terörist Propaganda – Bölücü Söylemler)

Tüm Hesaplar Süresiz Kapatilir.

Spam ve Reklam:

1.İhlal 1 gün ban
2.İhlal 3 gün ban
3.İhlal 7 gün ban
*Hile/Hile Sitesi Reklami dogrudan hesap kapatma cezasina tabidir. (tüm hesaplar)

Gerçek hayata yönelik tehdit:

Süresiz ban (Tüm Hesaplar)

5.Bug Kullanımı

Süresiz Ban (ağırlığına göre tüm hesaplar)

6.Hile Yapmak

Süresiz Ban (tüm hesaplar)

*Kasıtlı olarak savaşın takılmasına neden olan loncanın liderinin hesabı:

1.ihlal 1 gün ban
2.ihlal 1 ay ban
3. ihlal 6 ay ban
4. ihlal süresiz olarak kapatılır.

7.Hesap Bilgisi

Hesap Şifrelerinin Ortak Kullanılması:

1.İhlal 3 gün ban
2.İhlal 7 gün ban
3.İhlal Süresiz ban

Hesap Hırsızlığı:

Hesap çalan kişinin tüm hesapları süresiz kapatılır. Calinan itemler kapatilan hesaplarda kalir, oyun yonetimi tarafindan iade söz konusu degildir.

*Oyun içi/dışı değerler karşılığında hesap satışı/alışı veya oyun dışı değerler karşılığında item,külçe,yang vs. satışı/alışı : Tum hesaplar süresiz kapatilir.

8.GM Destegi

GM’leri rahatsız etmek/sözlü tacizde bulunmak/ işlerini yapmalarını engellemek:

1 gün ban

9.GM Takımı

GM kararları kararı veren GM ya da üstleri konumudaki SGM ile tartışılabilir diger GM’lere götürülürse her ihlal için 1 gün ban verilir.

*Genel anlamda susturma cezaları kaldırılmıştır. Adminler tarafından gerekli görüldüğü hallerde uygulanabilir.
* Verilen Cezalar da belli kriterlere göre indirim uygulanabilir ya da kaldirilabilir. Bu kriterler özetle agir tahrik unsurlari, bildirimlerin kasten gec yapilmasi (hile/takim üyelerine küfür/bug kullanimi gibi durumlar haric), hesap icin daha once calinti bildirimi yapilmis ve bunun oyun yetkililerince onaylanmis olmasi vb. durumlaridir. Bildirimlerin gec yapilmasi durumunda bildiricinin ifadesine basvurulup ortaya cikan durum konusunda kasit gorulmesi halinde sözlü uyaridan 7 gün kapatma cezasina kadar yaptirim uygulanabileceği gibi, kasıtlı olarak sahte belge düzenleyip oyun takımını yanıltmaya çalışan kişilerin tüm hesapları uyarı yapılmaksızın kapatılır.
*Oyun kurallari dogrudan mesajla uyari niteliginde olup, kurallara uyulmamasi sonucu verilecek cezalar ikinci bir uyaridan muaftir.


4-)
SAVAŞÇI
Savaşçıda benim favorim bedenseldir bak sana şöyle açılayayım
Bir bedensel ve bir zihinsel düşün itemler aynı ve masterler olması gibi herşey eşit fakat ne kılıç savunması ne çivt el savunmalar takılı 2 char vs yapsa %80-90 zihinsel alırki 30-40 vurursunuz en fazla ama savunmalar takıldığında ise durum değişebilir önemli olan item aslında çivt el savunma itemi çok kolay bulunduğundan(kılıç savunmaya göre Örn bir abanoz küpe düşünün 15 çivt el savunma olsamı daha çok para eder yok kılıç savunmamı olsa…)Bedensel>Zihinsel diyorum + olarak zihinsel sadece skilleri ile vurur bedensel ise ek olarak kılıçlada atak yapar(az olsa bile)
Not : Zihinseller işte bu yüzden çivt el silahlar takar(Partizan,elektro manyetik pala,Aslan katleden…)Sadece skill vurdukları için ve bu itemlerin atak olarak çok fazla vermesi skillerini daha güçlü kılacaktır…

SURA
Geldik suraya belki oyunda en güçlü karakter ama kasması potu hepsi ap ayrı bir sorun kesinlikle biri kasması lazımki ileri seviyelere gelebilesin kendinde kasarsında inan oyundaki maddi durumun yetmez ve daha uzun sürer + büyü savunmalı itemlerde favori olduğu için çok pahalıdır ve çoğu denecek kadar bir kitlede bulunmaz şunuda unutmaki suralar vs kralıdır…
NİNJA
Geldik ninjaya ninja arkadaşın dediği gibi belli bir lwl e kendin kasarsın sonrasında çevren gelişir eline ok alıp slot toplarsın ki eğer okçu olmayacaksan okçu olcam diyorsan oyundaki tavsiye etmediğim tek chardır ama sağlam oluncada indiriyorlar adamı tavsiyem yakın dövüş olarak kas ve arkadaşın dediği gibi slot toplarsın zindan2 de öylece gider Shaman ın kasması demişsin arkadaşım shaman kritik yansıtma vb gibi özellikler verir beraber demek istedin galiba herneyse sana kalmış
SHAMAN
Shaman için birşey söylemeye gerek yok zaten illaki birilerine ihtiyaç duyacaksın Knight Online oynadıysan işte priest görevindedir vazgeçilmez olmak istiyorsan bir shamanla takılmanızı yada shaman olup kendinize birini bulmanızı sana tavsiye ederim 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*