iWatch ve Sesli Mesajlaşma

iWatchiWatch’i  duymuşsunuzdur. Duymayanlar açısından kısaca bir kere daha tanıtalım iWatch değişik ürünleri ile çok ciddi anlamda satış grafiği yakalayan Apple’ın henüz piyasaya sürülmeyi bekleyen ve bir akıllı telefonun bütün özelliklerini taşıyan kol saati. Görüşmek yapabilme, kol saati, tansiyon ölçme, adım ölçme, yürüme hızını bulma, yürünen mesafeyi tespit etme gibi özellikleri var. Fakat iWatch’a şimdilerde yepyeni ve çok farklı bir özellik ekleniyor. Bundan böyle iWatch la sesli mesajlaşabileceksiniz. Bu dikkat çekici özellik aynı zamanda  iWatch’un en önemli özelliği olacak.

Dahası  iWatch’un ekranı kilitli haldeyken bile kulağınıza yaklaştırdığınız vakit gelen bir mesajı sesli olarak dinleyebilecek aynı anda sesli cevap verebileceksiniz. iWatch’un üzerinde en az 10 sensör bulunacak. Bu sensörler kullanıcıların sağlık bilgisi ve spor çalışmaları konusunda ciddi anlamda yardımcı olacak. Kullanıcılarının adımlarını saymakla beraber kaç kalori yaktıklarınıda hesaplayacak olan  iWatch, bir diğer taraftanda kalp ritmini ölçebilecek.

NFC Teknoloji  (Yakın Alan İletişim Teknlojisi)  barındıran, Iwatch sizin kredi kartı bilgilerinize ihtiyaç duymadan ürün yada hizmet satın almanıza olanak tanıyacak. Dahası online ortamda müzik, film, gibi dijital ürünleri ücreti karşılığında kendi bilgisayarınıza yada telefonunuza indirebileceksiniz.

Farklı tasarımlarla dahası erkek ve kadın olarak değişik ton ve görünümdeki tasarımlarıyla farklı zevklere hitap eder bir şekilde sunulacak.  İlk yıl üretimi 50 milyon adet olarak belirlenen iWatch’ın ekran boyutu ise  2.5 inç.

iWatch2


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*