Gözde Turizm Beldemiz Akçay ve Akçay Otelleri


Su beldesi olarak bilinen ve Türkiye’nin ilk turizm beldelerinden biri olan Akçay Balıkesir ilimizin Edremit ilçesine bağlıdır. Edremit ilçe merkezine uzaklığı 8 kilometredir.  İstanbul’a çok yakındır. Bu yakınlık her dönemde İstanbul’dan oldukça fazla miktarda ziyaretçi çekmesine vesile olmuştur. Akçay ‘ın çok fazla değil birkaç on yıl geçmişine baktığımız zaman örneğin 1980 li yıllarda henüz daha yeni yeni tanınmaya başladığını görebiliriz. O dönemlerden 1990 lı yılların sonuna kadar küçük ve çok gözde bir turizm kasabası konumundayken şimdilerde giderek modern bir şehir görünümüne kavuşmaya başlamıştır.

Muhteşem görünümlü denizi ve tertemiz havasıyla iç açıcı bir görünüme bürünen Akçay ‘ın oldukça uzun ve çok güzel bir kıyı kordonu vardır. Bu kordon boyunca çay bahçeleri, otel ve pansiyonlar, birbirinden değişik ürünler üzerine ticaret yapan farklı dükkanlar sıralanır ve kordonda farklı bir havanın oluşmasına vesile olur. Belirtmeden geçmeyelim, Kaz Dağlarının simgesi olarak kabul edilen Sarı Kız heykelinide içinde barındıran Akçay ‘da gün geçtikçe bir çok alışveriş merkezide açılmaya devam etmektedir.  Bu arada Akçay ‘ın adeta sembolü konumundaki Sarıkız Heykeli ‘nden bahsetmişken konum itibariyle bulunduğu yeride söylemeden geçmeyelim. Sarıkız Heykeli Akçay merkezde bulunan Barbaros Meydanındaki Turizm Danışma Müdürlüğünün ön tarafındadır.

Akçay turizm belde sahilimizin her tarafından rahatlıkla denize girmek mümkündür. Bol miktardaki konfor ve iç açıcı manzaralarıyla Akçay Plajları tertemiz deniz havasıyla sürekli faal konumda. Akçay ‘ın Sarıkız Plajı, Yeni Mahalle Halk Plajı, Zeytinli Belediyesi halk plajı,  Akçay Halk Plajı, Belediye Halk Plajı şeklinde dünya çapında bilinen halka açık plajlarının yanı sıra. Akçay Turban Tatil Köyü Plajı ‘da bulunmaktadır.

Günümüzde bu makaleyi okuyan okuyucularımızın arasında dahi içme sularının bolluğuylada dikkat çeken gözde turizm merkezimiz Akçay’a gitmemiş olanlar çıkabilir.  Garip karşılanacak bir durum değildir bu zira yoğun iş hayatı ve gerekli şartların yerine gelmemesi sebebiyle bir çok insan tatile çıkamayabilmektedir. Akçay’a gidememiş fakat Akçay Nerede diye merak eden okuyucularımız için kısaca tarif etmek gerekirse makalemizin başındada belirttiğimiz gibi şöyle diyebiliriz. Akçay Balıkesir ‘in bir ilçesi olan Edremit ‘e bağlı olup Edremit ilçe merkezine 8 kilometre mesafede Edremit Körfezinin tam ortasındadır.  Ayrıca konaklama ve otel konusunuda merak etmeyin Akçay Otelleri açısındanda oldukça zengin, konforlu ve süper manzaralı, aynı zamanda çok uygun fiyatları ve kalitesiyle sizlere hizmete hazır.

turuncucizgiWritten by ogreniyoruz.org

This article has 1 comment

  1. Bursa Elektrik Tamirat Reply

    Turizm Beldemiz Akçay gerçekten güzel bir yer. Vatandaşlarımız bir defada olsa gitmeli ziyaret etmeli. Tertemiz havası süper ortamları ile gerçekten harika. Görülmeye değer bir yer.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir