Google Ücretsiz Telefon Veriyor

project-araGoogle’ın bir telefon projesi var. Projenin adı modüler telefon projesi. Kısa adı Project Ara olan telefon projesinde şu sıralar işler beklenilenden çok daha hızlı ilerliyor. Herhangi bir akıllı telefonun değiştirilebilen küçük parçalardan oluşturulup, ardından istenildiği durumda bu parçaların değişimini yaparak telefonun güncelleştirme işlemini yapan Project Ara telefon projesi için Google testlere başladı. Bu aşamada google 100 kişiye ücretsiz telefon verecek.İlk anda 20 000 başvuru alan proje için testler devam ediyor.

Google yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Project Ara  Şubat 2015’te piyasaya çıkacak. Bu aradaki sürede telefon üzerinde yapılan testlerin sonuçlarının değerlendirilip telefonu geliştirmeye devam edeceklerini belirttiler.

Google’ın ilgi çekici projesi olan Project Ara sayesinde telefon kullanıcıları sürekli yeni bir telefon alma ihtiyacı hissetmeden yalnızca istemiş oldukları özellikteki modülleri güncelleyebilecek böylece son teknolojiyi barındıran teknolojik bir telefon sahibi olmuş olacaklar.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*