Dinazor Oyunları | Ogreniyoruz.Org

Dinazor Oyunları

dinazor-oyunlari
Dinazorlar
hakkında birçok kaynaktan farklı bilgiler okumuş, değişik televizyon kanallarında belgesel yada senaryo tarzında kurgulanmış filmler izlemişsinizdir. Dinazor kelimesi aslında, Yunancada korkunç (yada korkutucu) kertenkele anlamını ifade eden iki ayrı sözcüğün birleştirilmesinden meydana gelmiş bir isimdir.  Bu benzetme geçmiş bilim adamlarına ait bir ifadedir. Zira onlar dinazorları aslında bir tür kertenkele sanıyorlardı.  Onların büyük boyutlarda birer kertenkele olmadığı gerçeği ise elbette sonraki zamanlarda ortaya çıktı. Bu devasa büyüklükteki canlılar günümüzden milyonlarca yıl önce yaşadılar. Ve yine milyonlarca yıl önce bir anda ortaya çıktıkları gibi yok oldular.

dinazor-tarihi

Sizlerinde bildiği üzere dinazorlar bilinen günümüz hayvanlarından çok büyük bedensel yapılara sahip canlılardı.  Ve bazılarının sandığı gibi evrim geçirmediler. Dinazorlarda diğer bütün canlılar gibi bir anda ortaya çıktı. Diğer bir ifadeyle yaratıldılar.  Yok oluşları ise değişik kaynaklarda farklı olaylara bağlanmıştır. Örneğin bazı kaynaklar göktaşı düşmesi sonucunda yok olduklarını  söylerken, bazıları yanardağların sebep olduğunu,  yine  bazı kaynaklarsa sanıldığı üzere yine göktaşı düşmesi etkisine benzer bir yeryüzü olayı neticesinde yok olduklarını ve tarih sahnesinden çekildiklerini ifade eder.  Birbirine benzer bu ve benzeri ifadelerin ortak noktası ise dinazorların bir anda yok olduğu gerçeğidir.

Günümüzde dünyanın değişik yerlerindeki kazılarda ortaya çıkan ve ilk günki halleriyle bozulmadan günümüze gelen fosil kalıntıları bizlere onlar hakkında detaylı bilgi veriyor. Fosillerin özelliğidir milyonlarca yıl bozulmadan ilk günkü haliyle kalmak. Buda bize geçmişe dair bilgileri özellikle konumuz olan dinazorları detaylı bir şekilde öğrenmek için önemli bir kaynak sağlamış oluyor.

fosil-kazilari

Elbette bizim bu konuyla amacımız dinazorlar hakkında bilinen bütün detayları sizlere sunmak değil kilit ve ana bilgileri vererek günümüze dönmek ve günümüzde dinazorların artık birçok alanda maskot, marka yada bizimde ana konumuz olan oyun kategorisini oluşturduğunu ifade etmek. Evet özellikle tarihe meraklı gizemli oyunseverlere hitap eden dinazor oyunlarından bahsetmek istiyoruz.

Dinazor Oyunları kategorisi adı altında Dinazor Dövüşü, Dinazor Treni, Dinazorlardan Kaçış, Pizzacı Dinazor, Güçlü Ejderha gibi birbirinden farklı onlarca- Dinazor Oyunu ile siz gizemli oyun severlere çok farklı bir deneyim sunan kitoyun.com web sitesi tarihin derinliklerinde kalmış bu devasa canlıların kahramanı olduğu oyunlarla zevkli saatler geçirmenizi sağlıyor. Oyunları oynarken belkide zaman zaman dinazorların bulunduğu çağlara gidebilir, kendinizi o zamanlarda hissedebilirsiniz.

turuncucizgi

Share This:

Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft Lumia 550’nin Özellikleri

Esasen Microsoft Lumia 550 için tanıtım tarihi Microsoft tarafından 6 Ekim olarak belirlenmişti. Fakat bu tarih henüz gelmeden bu yeni...

Kapat