Ankara’da Kurulan 5000 Kişilik Ordu

5000-kisilik-ordu

Ordumuzun çok başarılı bir şekilde yürüttüğü pkk operasyonları dalga dalga devam ederken MİT liderliğinde Ankara’da sürpriz bir toplantı yapıldı. Esed’e ve pkk ya karşı savaşan 20 Türkmen tugayının temsilcisi MİT’in koordinasyonunda biraraya geldi. Kurulması planlanan 5 bin kişilik Türkmen ordusu na son şekli verildi.

Birleşik Türkmen Ordusu’nun Türkmen Dağı’nda büyük bir gövde gösterisiyle tüm dünyaya ilan edileceği öğrenildi. Türkmen Ordusu’nun Suriye içinde ve dışında yaşayan Türkmenlere “vatanınızı savunun” çağrısında bulunacağı da belirtiliyor. Bu ordu Türkiye ile koordineli olacak ve bölgedeki etnik temizliğe de engel olacak.

YENİ YOL HARİTASI

Toplantıya Halep ve Bayır-Bucak bölgesinde Esed ve IŞİD’e karşı savaşan muhalif tugaylardan yaklaşık 20 temsilcinin katıldığı ifade ediliyor. Toplantıya Sultan Murad, Muntasır Billah, Sultan Mehmed gibi etkili tugaylardan temsilcilerin katıldığı ve yeni dönemdeki yol haritasının şekillendirildiği öğrenildi.

EĞİT-DONAT İFLAS ETTİ

ABD öncülüğünde başlatılan eğit-donat projesinin istenen başarıyı göstermemesi üzerine yeni formüller devreyegirdi. Bu formüllerin başında ise Ankara’nın destek verdiği Birleşik Türkmen Ordusu olduğu belirtiliyor. Bu ordunun
TSK’nın yapacağı sınır ötesi harekatlarda Ankara’yla koordineli olacağı iddia ediliyor. Türkmen Ordusu, ilgili bölgelerin yönetimini tamamen ele alacak ve Türkmen bölgelerinde bölgenin nüfus yapısının değiştirilme tehlikesinin de önüne geçecek.

İKİ BÖLGEDE KONUŞLU

Kurulma çalışmalarında son noktaya gelinen Birleşik Türkmen Ordusu, 2 bölge odaklı şekillendirilecek. Ordunun Bayır-Bucak yapılandırması geçtiğimiz hafta tamamlandı ve Ahmet Arnavut Genel Komutan olarak tayin edildi. 2. Sahil Tümen Komutanı Teğmen Tarık Solak, Dış İlişkiler Sorumlusu Başşar Molla, saha komutanları ise Ömer Abdullah ve Adil Orli oldu.

HALEP’TE TEK ÇATIDA

Halep bölgesinde ise en büyük üç tugay başta olmak üzere mahalli Türkmen birliklerle beraber diğer grupların da Sultan Murad Tümeni adı altında toplanması bekleniyor. Dün Ankara’da başlayan toplantıda ordunun görev dağılımının tesbiti bekleniyor. Birleşik Türkmen Ordusu’nun Türkmen Dağı’nda büyük bir gövde gösterisiyle tüm dünyaya ilan edileceği öğrenildi. Türkmen Ordusu’nun Suriye içinde ve dışında yaşayan Türkmenlere “vatanınızı savunun” çağrısında bulunacağı da belirtiliyor.

İLK HEDEF LAZKİYE

Ordunun, Bayır-Bucak bölgesinde mevzilendireceği tümen ise diğer muhalif ordularla birlikte Esed’in kalesi Lazkiye’yi hedefliyor. Ordunun öncelikli hedeflerinden biri olarak Lazkiye sahil yolunun Esed ve İran unsurlarından temizlenmesi ve Lazkiye’ye gidecek yolun açılması gösteriliyor.

Kaynak : Yenişafak – Masaüstü Yayıncılık

turuncucizgi

5 yorum

  1. Bravo helal olsun. İşte budur. Bütün Türkmenler, Azeriler, bütün Türkler birleşsin Türk Birliği oluşsun artık ve Türk’ün Gücünü tüm dünya görsün. Dünyaya özlediği adaleti barışı biz Türkler dağıtacağız inşaAllah.

  2. Bu gün okuduum en güzel haberlerden biri bu. Bu bahsedilen Türkmen ordusumu?. Bütün Türk’ler birleşmeli dünya Birleşik Türk Devletlerinin Birleşik Türk Ordusunu görmeli. Ben bu ordunun içinde olmak istiyorum. Helal olsun…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*