Akıllı Saat Piyasasına Asus’ta Giriş Yaptı

asus-akilli-saatiBirbirinden ünlü markalar akıllı saatleri yine bir biri ardınca piyasaya sürme aşamasındayken marka devlerinden ve uzun bir süredir Google’ın giyilebilir işletim sistemi teknolojisi olan Android Wear ile eş zamanlı olarak çalışmalar yapan Asus’ta akıllı saat çıkardı. Konu ile ilgili olarak resmi Twitter hesabından bir görsel yayınlayıp takipçileri ile paylaştı. Saati incelediğimizde ilk göze çarpan ayrıntılardan biri saatin üzerine yazılmış olan Lübnan asıllı fakat Amerikada yaşamış ünlü şairin “Zaman dönüştü, bizler değiştik” mısraları oluyor.

Asus’un akıllı saat kare şeklinde tasarlanmış. Fakat göz alıcı ve belirgin şık köşe hatlarıyla fotoğraflanan bu yepyeni teknolojik cihaz, piyasaya girmekle birlikte teknoloji dünyasını hareketlendirdi. Zira bundan bir süre kadar önce konu hakkında açıklama yapan Asus CEO’su Jerry Shen, “Çok makul fiyata sahip bir ürün ile çıkageleceğiz” şeklinde bri beyanatta bulunmuştu. Şimdilik Asus’un piyasaları hareketlendiren teknolojik saatinin teknik özellikleri hakkında net ve detaylı bir açıklama yok. Fakat görülen o ki resmi tanıtım çok kısa süre sonra yapılacak ve Asus marka akıllı saat piyasaya bütün güzelliği ile giriş yapacak.

Asus’un akıllı telefonun çok merak edilmesinin sebeplerinden biride çok yüksek ihtimalle eş zamanlı olarak birlikte çalıştığı Google’ın giyilebilir teknolojisi Android Wear. Bu yüzden yüksek oranda merak konusu olan saat hakkında net bilgiler Asus’un 3 Eylül 2014’te yapacağı basın konferansında açıklanacak.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*